Augalai

Antilinis melionas

Antilinis melionas

Savo darže galima auginti dar vieną retą daržovę – anguriją arba antilinį melioną (Cucumis anguria), kilusį iš Pietų Amerikos. Ten jis dažnai vadinamas Jamaikos agurku arba tiesiog mexixe (portugališkai) .

Angurijos vaisiusTai žolinis vijoklinis augalas su ilgais, iki 4m ilgio stiebais. Lapai labai gražūs, pirštuoti. Vaisiai iki 8cm ilgio, dygliuoti, todėl panašūs į ežiukus. Žydi truputį smulkesniais žiedais negu agurkai.

Dauguma žiedų išsidėstę arčiau pagrindinio stiebo. Angurijas labai lanko bitės. Kad privilioti jų daugiau, galima prie augalo padėti mažus indelius su sirupu.

Vaisiai auga prie pagrindinio stiebo, todėl dažnai liečiasi vienas su kitu ir sukimba dygliukais. Maži žali vaisiai salsvi, skanūs, valgomi žali ir marinuoti.

Subrendę vaisiai tampa gelsvai rusvi ir gali išsilaikyti kaip suvenyras iki pavasario. Juos galima nuskinti žalius ir sunokinti namuose.

Antilinis melionas dauginiamas sėklomis. Jos iškrapštomos iš minkštimo, išplaunamos, išdžiovinamos ir laikomos iki kitos sėjos. Angurijas galima sodinti prie agurkų, nes tarpusavyje nesikryžmina.

Angurijos vaisiai
Angurija (melionas)

 Sėjama balandžio pradžioje į daigams skirtą žemių mišinį. Sėklas užberiu žemėmis, palieju Achemos “Daigos” trąšų tirpalu, uždengiu polietilenu ir padedu šiltai. Sėju į indelius po vieną, nes nemėgsta persodinimo. Kai sudygsta, auginu ant palangės. Kai orai atšyla, persodinu į šiltnamį kartu su agurkais. Žemės specialiai neruošiu.

Anguriją galima sėti tiesiai į lysvę ir uždengti agroplėvele. Nudengiama, kai paauga 30-40 cm. Jeigu norite, kad angurija augtų į viršų, pastatykite atramas, bet ji puikiai atrodo ir augdama ant žemės. Ūgliai kabinasi vienas už kito ir netrukus sudaro kilimą, kurį vėliau papuošia “ežiukai”.

Angurijos auginimas
Antilinių melionų auginimas
Angurijos
Angurijos

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama