Augalai

Auksinė kietavarpė

Auksinės kietavarpės

Auksinė kietavarpė (Lamarckia aurea (L.) Moench.) išsiskiria tankiais auksinio ar rausvo atspalvio žiedynais. Savaime auga Viduržemio jūros šalyse ir Azijoje, smėlėtuose ir akmenuotuose šlaituose. Vienmetės, sėjama kasmet pavasarį.

Užauga 10-40 cm aukščio, žiedyną sudaro daug nedidelių varpų, kurios svyra į vieną pusę. Užsienyje dėl įdomios formos žiedynų kietvarpės pravardžiuojamos dantų šepetėliais. Žydi liepos – rugpjūčio mėn., išdžiūvę žiedynai sidabriniai žalsvi. Kietavarpės mėgsta šilumą ir saulę, nepakenčia stovinčio vandens. Labai sausu oru laistoma, tręšiama retai. Sėjama kasmet gegužės mėn. tiesiai į lysvę. Sudygsta per dvi savaites. Žiedynai tinka skinti. Jie stambūs, sunkūs, kartais išgula nuo vėjo arba lietaus.

Žolė kietavarpė
Auksinė kietavarpė
Dekoratyvinė žolė - Kietavarpė
Kietavarpės

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama