Augalai

Auksinis ūsas (gėlė)

Auksinis ūsas

Auksinis ūsas arba Kvapioji kalizija (Callisia fragrans) – komelininių (Commelinaceae) šeimos augalai iš Pietų Amerikos. Pas mus auginamos namuose.

Užauga iki 1 m aukščio ir turi dvejopus ūglius. Vieni augina stačią lapų skrotelę, kiti driekiasi horizontaliai ir labai lengvai įsišaknija.

Augalas kalizija botanikojeAugalas kalizija pražysta smulkiais žiedeliais, sutelktais šluotelės formos žiedyne.

Nepakenčia tiesioginių saulės spindulių.Šaknys mėgsta erdvę, tad kuo aukštesnis augalas, tuo didesnis vazonas.

Pavasarį laistoma dažnai, kad žemė neišdžiūtų, bet vanduo padėkle nestovėtų. Žiemą laistyti saikingai. Puikiai peržiemoja kambaryje, toliau nuo radiatorių, nes ant palangės šalta.

Kalizijoms patinka, kai purškiamos vandeniu. Jas būtina pririšti prie atramų, nes stiebas neišlaiko savęs ir šoninių ūglių.

Dauginti šoniniais ūgliais, kurie lengvai įsišaknija, vos palietę žemę. Galima dauginti auginiais, kurie lengvai įsišaknija vandenyje arba tiesiai į žemę, pridengiant stikline ar plėvele.

Liaudies medicinoje kalizijos sultimis ir užpiltinėmis galima gydyti virškinamojo trakto ligas, bronchinę astmą, žaizdas, vėžį, nudegimus, lūžius, alergiją, balso stygų pažeidimus, nusilpusį imunitetą.

Auksiniu jis vadinamas todėl, kad savyje slepia neįkainuojamus turtus. Tai panacėja nuo visų ligų.

Tinkamai panaudojus galima ilgai ir sveikai gyventi.

Gėlė auksinis ūsas
Kvapioji kalizija (auksinis ūsas)
Augalas auksinis ūsas
Gėlė kalizija

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama