Augalai

Azijinis krinas

Azijinas krinas

Azijinis krinas (Crinum asiaticum) – amarilinių (Amaryllidaceae) šeimos atstovas iš Pietų Afrikos.

Svogūninis, dekoratyvus augalas. Lapai žali, pailgi, kraštai su kanteliu. Iš masyvaus svogūno auga į šonus ilgi lapai, suteikdami augalui naują “šukuoseną”. Žydi baltais ar švelniai rausvais, primenančiais varpelio formą. Primena ir amarilio žiedus, tik šie mažesni.

Svogūnas sodinamas taip, kad dalis jo būtų virš žemės.Jei visas bus po žeme – neaugs. Lapai gels, vys ir kris. Žiedus teks pamiršti.

Gėlė krinas dažniausiai dauginama vaikais, kurie persodinant atskiriamūi nuo motininio. Po 3 – 4 m vaikai pražysta, žinoma, jei tinkamai buvo prižiūrėta. Nereikia perlaistyti, nei per sausai laikyti.

Krinui būtinas geras drenažas. Vasarai augalą galima išsodinti lauke. Rudenį iškasti, mažiau lieti. Išnešti į vėsesnę patalpą ir kelis mėnesius palaikyti ramybės periodą. Jos pabaigą išpranašauja išleistas žiedynstiebis ar naujų lapų kuokštas. Tokiu metu reikia atnešti į šiltesnę, šviesesnę patalpą ir pradėti gausiau lieti.

Gėlė krinas
Krinas

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama