Augalai

Azolė

Augalas azolė (Vandens papartis)

Užsienyje labai populiarios azolės (Azolla caroliniana) – tai miniatiūrinis, apie 1 cm skersmens papartis smulkiais žalsvais lapukais, kurie rudenį nusidažo raudonai rudai ir labai originaliai atrodo.

Vandens augalas AzolėŠiltą vasarą azolės greitai dauginasi ir netrukus uždengia visą vandens paviršių, todėl jas geriausia auginti nedideliuose baseinėliuose ir perteklių išgriebti tinkleliu.

Vėsią vasarą azolės auga lėtai ir neplinta.

Kaip ir vandens hiacintai bei pisticijos, tai puikus augalėlis vazai su vandeniu, nedideliems pakeltiems baseinėliams arba mini vandens sodeliams statinėse ir gėliapuodžiuose papuošti.

Žiemai keletą augaliukų galima perkelti į akvariumą arba indą su vandeniu, kadangi lauke palikti šie augaliukai žūva nuo mūsų žiemomis paspaudžiančio šalčio.

Azolė
Papartis azolė

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama