Augalai

Citrinžolė

Citrinžolė

Augalas Citrinžolė (Cymbopogon) – daugiametė miglinių (Poaceae) šeimos lauke nežiemojanti citrinų kvapo žolė. Žinoma keletas rūšių su citrininiu aromatu: citrininė verbena, melisa, bazilikas. Citrinžolės aromatas stipresnis už citriną.

Žolė ryškiai žalia, auga kupstais iki 50cm aukščio. Ją lengva supainioti su pievų žole. Greitai dauginasi, leisdama šalia naujus daigus. Kai lapai užauga – nupjauti.

Sodinti lengvoje, purioje, laidžioje dirvoje.

Lengvai dauginasi dalijimo būdu ar sėklomis.

Iš sėklų sėti vasario mėnesį. Į lauką sodint po šalnų. Greitai auga pasodintos lauke.

Prieš šalčius citrinžolę reikia iškasti ir pasodinti į vazoną. Ji gali per žiemą augti, bet gali ir nugelsti, tačiau citrinžolė dar nežuvo. Pavasarį ji vėl sužaliuos. Retkarčiais reikia palieti.

Citrinžolė nepamainoma vietnamietiškoj virtuvėj. Europiečiai ją naudoja sriuboms, žuvų patiekalams,šašlykams gardinti, į kompotus, marinatus. Džiovinta kvapą išlaiko 3 metus, šaldyta dar ilgiau.

Citrinžolė vazonėlyje
Prieskonis CITRINŽOLĖ
Citrinžolė (lemongrass)
Augalas citrinžolė

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama