Augalai

Dekoratyvinis šalavijas

Dekoratyvinis šalavijas

Dekoratyvinis šalavijas kurio mokslinis pavadinimas Dailusis šalavijas (Salvia viridis L. sin. Salvia horminum L.) kilęs iš Pietų Europos. Lietuvoje vienmečiai, užauga iki 40-70 cm. Stiebai statūs, nešakoti. Lapai kiaušiniški, šviesiai žali.

Šio dekoratyvaus šalavijo žiedai neišvaizdūs, susitelkę į varpos formos žiedynus, bet labai gražios, spalvingos, neįprastai didelės pažiedės. Jos būna mėlynos, violetinės, tamsiai raudonos, rausvos, kreminės ir labai puošnios.

Dailiųjų šalavijų sėklos sėjamos kovo mėn., daigai po šalnų persodinami į nuolatinę vietą. Dailusis šalavijas geriausiai auga saulėtoje vietoje, apydrėgnėje, purioje ir derlingoje dirvoje.

Peržydėję šalavijo žiedai nuskinami, kad šalavijai ilgiau ir gausiau žydėtų. Žiedynai tinka skinti ir džiovinti. Šie šalavijai Lietuvoje vis dažniau auginami, ypač ‘Alba‘, ‘Bluebeard‘, ‘Oxford Blue‘, ‘Pink Sundae‘, ‘Purpurea‘, ‘Rose Bouquet‘, ‘Violaceae‘, ‘White Swan‘.

Dailusis šalavijas
Spalvoti šalavijai
Rausvi šalavijai
Balti šalavijai
Violetiniai šalavijai

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama