Augalai

Deucija

Deucija

Deucija (Deutzia) – hortenzijinių (Hydrangeaceae) šeimos, vienas neįnoringiausiųjų liliputinių sodo augalų, kurių aukštis siekia vos 80 cm.

Lapai vasaržaliai nuo plačiai elipsiškų iki lancetiškų. Kai kurios deucijų rūšys augimo ypatybėmis ir lapais primena jazminus.

Žydi gegužės pabaigoje. Žiedai žvaigždiški, balti, rožiniai, balti su melsvu ar violetiniu atspalviu. Esama ir pilnavidurių.

Augalas mėgstantis saulę, tik joje gausiai žydi. Gali pakęsti pusiau pavėsį.

Jokios papildomos priežiūros nereikalauja. Kasmet ar kas dveji metai po žydėjimo reikia išpjauti seniausius ir silpnus ūglius, patrumpinti ilgus šiamečius ūglius. Vėlyvą rudenį galima nukirpti sumedėjusias viršūnes, nes per žiemą nušals. Šaltomis žiemomis dažnai apšala, kartais žūsta visa antžeminė dalis. Laimei, ji greitai atželia ir net pražysta tais pačiais metais.

Dauginti sėklomis arba auginiais, kurie skinami vėlai pavasarį.

Ligų ir kenkėjų pasitaiko retai.

Baltai žydintys krūmai Deucijos
Krūmas deucija (radasta)
Radastos žiedai
Deucijos krūmas

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama