Augalai

Difenbachija

Difenbachija (gėlė)

Gėlė Difenbachija (Dieffenbachia) – ajerinių (Araeceae) šeimos augalai iš Amerikos.

Difenbachija (Dieffenbachia) genties augalai (apie 30-40 rūšių) priklauso ajerinių (Araceae) šeimai, namuose auginami dėl gražių lapų. Difenbachijomis pavadinti vokiečių botaniko ir mediko J. F. Difenbacho (Joseph Dieffenbach) garbei.

Difenbachijos savaime auga drėgnųjų atogrąžų miškuose Centrinėje ir Pietų Amerikoje, todėl namuose jos geriausiai jaučiasi ten, kur šilta ir drėgna ir nepasiekia tiesioginiai saulės spinduliai. Labai svarbu tinkamai laistyti, auginti laidžioje geroje žemėje ir erdviame vazone.

Žoliniai augalai, kuriuos puošia lapai. Tamsiai ar šviesiai žali, geltonomis, baltomis dėmėmis. Stiebai prie pamato sumedėję.

Difenbachijos mėgsta drėgmę, šilumą, šviesą. Laistyti reguliariai, geriau šiltu vandeniu. Dažnai purkšti, tiek žiemą, tiek vasarą.

Žiema – ramybės periodas. Jo metu retai lieti. Kai patalpoje sausas ir šiltas oras – nukrinta apatiniai lapai. Augalus puola voratinklinės erkutės, skydamariai.

Dauginamos stiebo dalimis, atžalomis, viršūniniais auginiais.

Dauginant stiebo dalimis, stiebas supjaustomas taip, kad kiekvienas gabaliukas turėtų 1 – 2 miegančius pumpurus. Žaizdas padžiovinti ir apibarstyti trinta medžio anglimi.

Viršūnių auginius galima šaknydinti vandenyje.

Kambarinė lapinė gėlė difenbachija vazone
Dėmėtoji difenbachija
Dėmėtoji difenbachija
Margalapė difenbachija

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama