Augalai

Gėlė Kristaus kančia

Gėlė kristaus kančia

Gėlė Kristaus kančia iš tiesų yra Dygliuotoji karpažolė (Euphorbia millii sin. E.splendens) ankščiau buvo labai populiari kambarinė gėlė. Dabar ją retai kur išvysi – išstūmė egzotiškesni giminaičiai, kurių dabar daug atvežama iš užsienio.

Augalas 'kristaus kančių vainikas'​Dėl tankiai dygliuotų stiebų šios karpažolės vadinamos Kristaus kančių vainiku, kristau kančia arba tiesiog kambariniu erškėčiu. Kaip ir tukviai, dygliuotosios karpažolės kilusios iš Madagaskaro. Tai šakoti, negausiai lapuoti krūmeliai, užauga iki 1-1.5 m. Dygliai 1.5-3 cm ilgio, labai aštrūs. Lapukai atvirkščiai kiaušiniški, pailgi. Ant senų stiebų lapų nedaug, arba jie visai nukrinta, ypač žiemą. Žydi nuo pavasario iki rudens, o šviesiame ir šiltame kambaryje – visus metus.

Kristaus kančios augalo žiedeliai maži, dažniausiai žalsvi ir neįšvaizdūs, bet juos supa ryškūs pažiedlapiai. Dažniausiai pasitaiko karpažolės su raudonais pažiedlapiais, bet išvesta hibridų su baltais, gelsvais, rausvais ar net margais pažiedlapiais. Kai kurių kultivarų žiedai sutelkti į puošnius ir tankius skėčio formos žiedynus.

Dygliuotosios karpažolės mėgsta šviesą ir šilumą. Žiemoja šiltai, jos puikia jaučiasi namuose visus metus. Vasarą laistoma saikingai, žiemą – retai, kai žemė apdžiūva.

Dauginama pavasarį auginiais. Jie truputį apdžiovinami ir sdinami į drėgną smėlį. Kad karpažolės neištįstų, nugnybiamos viršūnės. Persodinama į universalų žemių mišinį.

Karpažolė 'kristaus kančia'
Kristaus kančios gėlė

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama