Augalai

Karšulis

Karšulis (augalas)

Augalas karšulis (Dipsacus fullonum) dar retokai pas mus auginamas. Senovėje jų žiedynais nubraukdavo pūkus nuo audinių.

Tai dvimetis 100-200 cm aukščio augalas stambiais (4-8 cm) kankorėžio formos žiedynais. Karšuliai labai dygus, duria visos augalo dalys. Sausoms puokštėms ir kompozicijoms dažnai naudojami žiedai arba vaisynai. Juos reikia nupjauti anksčiau, negu paruduoja nuo lietaus. Be pirštinių karšulio į rankas neimkite, prieš džiovinimą nukirpkite visus dyglius.

Karšuliai mėgsta derlingą ir palyginti drėgną žemę, gerai auga saulėje ir pusiau pavėsyje.
Sėklos sėjamos tiesiai į dirvą birželio mėn. Paaugę sėjinukai išpkiuojami, o rugpjūčio pabaigoje arba rugsėjo pradžioje persodinami į nuolatinę vietą. Pirmaisiais metais suformuoja lapų skrotelę, kuri nesunkiai peržiemoja. Kitais metais žydi, subrandina sėklas ir sunyksta. Gerais metais patys pasisėja.

Sausas karšulio žiedas
Karšulis (žiedadulkės)
Karšulio žiedas
Sausas augalas karšulis

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama