Augalai

Kleomė (gėlė)

Dygioji kleomė

Dygioji kleomė (Cleome hassleriana) kilusi iš Brazilijos ir Argentinos, tačiau puikiai jaučiasi ir Lietuvoje. Įspūdinga vienmetė gėlė, originalios formos žiedais. Augalas iki 2m aukščio, gana tvirtais, apačioje sumedėjusiais stiebais, kurie pridengti šiurkščiais, kibiais spygliukais.

Žiedai ant ilgų žiedynkočių, sudarantys rutulines kekes, kurie skleidžiasi iš apačios į viršų, tad žiedynai nuolat ilgėja. Vėliau susidaro vaisiai – ant ilgų vaiskočių į šonus išsiskleidusios ankštelės, kurios augalą dar labiau puošia. Ankštelės ilgos, daugiasėklės dėžutės, kuriose bręsta sėklos. Žydi nuo birželio iki šalnų.

Dirvai jos nėra reiklios. Pakenčia net sausras.

Dauginamos sėklomis. Gali pačios pasisėti. Sėklos daigios 2 – 3 metus. Sėklas geriau sėti į dėžutes. Išpikiuoti, o vėliau išsodinti į nuolatinę vietą. Galima sėti tiesiai į dirvą, tačiau žydės tik vasaros pabaigoje.

Kleomės žiedas
Dygiosios kleomės

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama