Augalai

Mėlynoji balnapupė

Mėlynoji balnapupė

Mėlynoji balnapupė (Clitoria ternatea) kilusi iš Pietryčių Azijos, tai daugiametis augalas, pas mus auginamas namuose. Šiltą vasarą galima palikti lauke po stogeliu. Atšalus orams iki 10°C, pernešama į kambarį. Šaltą vasarą lauke skursta, gali nežydėti. Be to, tai vijoklis, jam reikia atramų. Jeigu apsivys balkono pertvarą, šakeles rudenį teks nukirpti, nes lauke augalo palikti negalima, o jis prie atramos prilimpa labai tvirtai.

Sėklos sėjamos į dėžutes kambaryje. Laikoma šiltai ir drėgnai, galima uždengti polietileniniu maišeliu. Vasarį pasėtos klitorijos pražysta birželio mėn. Jeigu sėklų turite daug, pabandykite balnapupę auginti kaip vienmetį augalą. Namuose dažniausiai auginamos ‘Blue Sails’ (pilnaviduriais purpuriniais žiedais) ir ‘Ultra Marine’ (tamsiai mėlynais žiedais) veislių balnapupės.

Augalas balnapupė
Balnapupės žiedas
Balnapupės

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama