Augalai

Miskantas (Dekoratyvinė smilga)

Melsvoji melvenė

Miskantas (Miscanthus) – miglinių (Poaceae) šeimos subtropikų ir tropikų Azijos, Afrikos, Australijos augalas.

Daugelio soduose kultivuojamų rūšių ir veislių tėvynė yra Japonijoje. Japonijoje miskantai dažni yra jų mene, miskantais dengiami stogai.

Kininis miskantas (Miscanthus sinensis) – galingu kupstu, iki 3 metrų aukščio auganti žolė. Stiebai tiesūs, apatinėje dalyje belapiai. Lapai ilgi, iki 1.50 metro, su išilgai per lapą einančia briauna, šiurkštūs, kieti.

Miskantai želti pradeda vėlai, gegužės mėnesį, kai žemė gerokai įšyla, žydėti pradeda rugpjūčio – rugsėjo mėnesiais, dekoratyvūs išlieka ir per žiemą.

Miskanto stiebus išpjauti galima prieš pradedant augti naujiems, gegužės pradžioje. Tas metas tinkamas ir dauginimui. Kartais ir kirvio prireikia, norint atskelti dalį kupsto. Vienoje vietoje gali augti daug metų, bet labai ilgai nepersodintas kupstas linkęs viduje išplikti, formuoti “karūną”.

Šios žolės gerai auga įvairiose sąlygose, pakenčia ir sausras, jų šaknys sugeba drėgmę siurbti ir iš dviejų metrų gylio. Žinoma, augdami geresnėse sąlygose, užaugs vešlesni, didesni. Tręšti jų praktiškai nereikia, ypač reika vengti azotinių trąšų. Nuo jų pertekliaus išgrius stiebai.

Miskantai – ne tik sodo puošmena, jų žiedynai labai tinka sausoms puokštėms, kompozicijoms.

Miskantai
Miskantas zebrinis

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama