Augalai

Orchidėja cymbidium

Orchidėja cymbidium

Orchidėja cymbidium – gražiausios iš namuose auginamų orchidėjų. Prekiaujama ir vazoniniais augalais, ir skintais jų žiedais. Miniatiūriniai cimbidžiai labiau pakenčia šilumą ir žydi net per karščius (30-35°C).

Kitaip negu katlėjoms (Cattlea) ar falenopsiams (Phalaeonopsis), cimbidžiams reikia labai daug šviesos ir vėsaus oro. Karštos vasaros jie gali neištverti. Kad išgyventų, labai karštu oru po pusiaudienio purškiama vandeniu, langas pritemdomas akyta lengva užuolaida, o kambarys gerai išvėdinamas. Cimbidžius reikia laikyti ant palangės, bet saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. Gerą orchidėjų sveikatą rodo vidutiniškai žali arba gelsvai žali lapai, jokiu būdu ne tamsiai žali.

Orchidėja cimbidisVasarą cimbidžiai neblogai jaučiasi 22-29°C šilumoje, bet naktys turi būti vėsesnės. Rugpjūčio-spalio mėn. naktimis juos laikykite vėsiai (10-15°C), kad suformuotų žiedpumpurius. Žiemą cimbidžiams reikia 18-23°C dieną ir 7-12°C naktį. Kai pradeda augti žiedkotis, temperatūra turi būti pastovi (tarp 12-23°C), nes dėl staigios kaitos gali nukristi pumpurai.

Pavasarį – vasarą laistoma gausiai, substratas niekada neturi visai išdžiūti. Rudenį ir žiemą laistoma saikingai, žemė turi būti tik truputį drėgna. Cimbidžiams nereikia labai drėgno oro (40-60 proc.), jiems svarbiau oro kaita – kambarį arba žiemos sodą būtina nuolat vėdinti.

Pavasarį ir vasarą tręšiama kartą per 1-2 savaites. Pavasarį ir ankstyvą vasarą – trąšomis su daugiau azoto (NPK 30:10:10), vasaros pabaigoje ir rudens pradžioje – trąšomis, kurios turi daugiau fosforo (NPK 10:30:20), kad greičiau užaugtų nauji žiedynai.

Persodinama pavasarį, po žydėjimo, paprastai kas 2-3 metai, kai susmenga substratas. Atminkite, kad žydi tik augalai su 3-4 ir daugiau gumbų. Cimbidžių gumbus galima įšaknydinti – sodinkite juos per pusę į drėgną durpių ir smėlio mišinį (1:1) . Laikykite pavėsyje, purkškite, bet nelaistykite. Po 3 metų jauna orchidėja turėtų pražysti.

Cimbidis
Orchidėjos cimbidžiai
Orchidėjos cymbidium
Cimbidis orchidėja
Žymės

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama