Augalai

Pėdlapis

Pėdlapis

Himalajinis Pėdlapis (Podophyllum hexandrum), raugerškinių (Berberidaceae) šeimos daugiamečiai augalai, natūraliai augantys Himalajuose.

Aukštis 40 – 60 cm. Stiebai tvirti, nešakoti. Lapai triskiaučiai ar penkiaskiaučiai su ilgais koteliais. Dėmėti, pakraščiai vasarą parausta.

Pėdlapio vaisius​Žydi gegužės mėnesį baltais ar rausvais žiedais. Lapams ir stiebams augant po jais pasislepia užsimezgę vaisiai, kurie sunoksta rugpjūčio mėnesį. Vaisius panašus į 5 – 7 cm ilgio raudonas uogas.

Apyvaisiai valgomi, saldžiarūgščiai. Kitos augalo dalys nuodingos.Vaisiaus viduje subręsta tamsios rudos sėklos.

Sodinti į purią, apydrėgnę dirvą, pavėsyje ar po medžiais. Vienoje vietoje gali augti daug metų.

Dauginami kerų ar šakniastiebių dalimis.Lengviausia sėklomis.

Persodinimo nemėgsta. Kerus dalyti rugpjūčio – rugsėjo mėnesiais arba pavasarį.

Sėklos sėjamos tik ką surinktos arba pavasarį. Jos dygsta nevienodai. Pasėję rudenį, daigų galima sulaukti tik antrais metais. Sėti retai, kad nereiktų persodinti. Į nuolatinę vietą sodinti trečiais metais.Žiemoja nepridengti.

Šie augalai dekoratyvūs išlieka nuo pavasario iki vėlyvo rudens.

Augalas pėdlapis
Himalajinis pėdlapis

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama