Augalai

Puškinija

Puškinija

Puškinija (Puschkinia) – smulkūs lelijinių (Liliaceae) šeimos augalai.

Lapai linijiški, apie 15 cm aukščio. Žiedas varpelio formos, iš 6 vienodų dantytais pakraščiais. Lapai ir žiedai pavasarį išauga viena metu. Žydi nuo balandžio pabaigos.

Sodinti į saulėtą ar dalinai užpavėsintą, puveningą, lengvą, pralaidžią vandeniui dirvą, kuri pakankamai drėgna. Užsistovėjęs vanduo supūdo svogūnėlius. Svogūnus sodinti rugsėjo mėnesį. Prieš žiemą dirvą pamulčiuoti durpėmis. Vienoje vietoje gali augti iki 7 metų. Vėliau susidaro dideli kerai, kurie prasčiau žydi.

Sparčiausia puškinijas padauginti galima sėklomis. Jos subręsta birželio mėnesį. Sėti tik surinktas, bet ne vėliau rugsėjo mėnesio. Sudygsta pavasarį. Jau pirmais metais užauga nemaži svogūnai. Antrais metais gali žydėti.

Gėlė Puškinija
Puškinijos

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama