Augalai

Pūslius

Augalas pūslius

Augalas Pūslius (Colutea) yra ankštinis augalas giminingas žirnmedžiams (Caragana).

Žydintis krūmas pūslius​Dažniau auginami krūminiai pūsliai (Colutea arborescens L.), nors Lietuvoje jie nėra labai populiarūs. Tai aukšti (iki 4 m) puskrūmiai svyrančiais ūgliais, neporiniais, iki 15 cm ilgio sudėtiniais lapais ir ryškiai geltonais, kartais rausvais, iki 2 cm skersmens žiedais, kurie sutelkti nedideliuose žiedynuose. Subrendusios ankštys iki 8 cm ilgio ir 3 cm pločio, jose daug sėklyčių.

Krūminis pūslius auga greitai, žemei ir vietai visai nereiklus, bet mėgsta saulę. Šalčiui atsparus, bet kartais apšąla. Kitais metais apšalęs augalas atauga ir žydi. Kad gausiai žydėtų, kasmet išpjaunami seni stiebai.

Dažniau auginami įvairių sodinių formų pūsliai.F. pendula išsiskiria siaura laja, ilgomis svyrančiomis šakomis, f. lorbergii – plonais ūgliais, siaurais lapukais ir gražia ažūrine laja,f. crispa – lapais banguotu pakraščiu.

Krūmas pūslius
Žydintis medis "Pūslius"
Pūslius
Pūsliaus krūmo sodinukai

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama