Augalai

Ridikai

Ridikai

Ridikas (Raphanus sativus var. niger) – bastutinių (Brassicaceae) šeimos atstovas, labai paplitęs daržų kultūroje.

Augina šakniagumbius, turi lelijinius arba baltus su lelijinėmis gyslutėmis žiedus.

Šakniagumbis turi labai didelę reikšmę dėl jame esančių vitaminų ir eterinių aliejų, kurie turi gydomųjų savybių.

Ridikas turi daug kultūrinių varietetų, kurių vienas jų – ridikėlis (Raphanus sativus var. Radicula), kurio veislės labai skirtingos. Nuo įvairiausių spalvų, atspalvių, bei formų.

Ridikėlis vertinamas, kaip viena ankstyviausiųjų daržovių. Ne tik šakniagumbiai, bet ir lapai yra labai naudingi, nes juose gausu vitaminų.

Dėl greito augimo (nuo sėjos iki subrendimo praeina 18 – 30 dienų) ridikėlius galima auginti ant palangės, bei atšiauriomis klimato sąlygomis.

Ridikėlius auginti galima net Tolimoje Šiaurėje, kur šviežių daržovių trūksta. Tai rodo, kad jie nėra labai bailūs šalčiui. Norint užsiauginti ankstyvų ridikėlių juos patartina sėti iš rudens (apie tai skaitykite čia).

Ridikų rūšys
Ridikėlių auginimas
Naminiai ridikėliai
Naminiai ridikai
Sodo ridikėliai
Ridikėliai

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama