Augalai

Salotinė pisticija

Salotinė pisticija

Salotinė pisticija (Pistia stratiotes L.) – vandens paviršiuje laisvai plūduriuojantis augalas. Kartais gali išleisti šaknis į šlapią gruntą. Lapai sveiki, bekočiai, atvirkščiai kiaušiniški ir pleištiški, susitelkę į skroteles.

Salotinė pisticija (botanika)​Skrotelės iki 25 cm skersmens, primena pilnavidurius žiedus. Lapai ryškiai gysloti, apaugę trumpais tankiais plaukeliais, todėl atrodo pilkai žali. Žydi vyriškais ir moteriškais žiedais lapų pažastyse ant trumpų kotelių. Taurėlapių ir vainiklapių nėra. Vaisiai – daugiasėklės žalios uogos, kurios plinta vandeniu.

Salotinė pisticija dauginasi vegetatyviai stolonais. Tai iš skrotelės išaugantys ūgliai be lapų ir be šaknų, kurių galuose susiformuoja naujas augalas. Dėl spartaus dauginimosi savo gimtinėje yra plačiai paplitusi piktžolė, kurios auga sąžalynais ir užkemša vandens kelius. Natūraliai auga šiltuose JAV regionuose nuo Floridos iki Texaso.
Lietuvoje daugiau žinoma akvariumų mėgėjams. Atviruose sodo baseinuose gerai jaučiasi tik karštomis vasaros dienomis. Dėl šilumos trūkumo skursta net šildomose oranžerijose.

Vandens salota "Pistija"
Salotinė pisticija akvariume
Augalas pisticija
Pisticija (Vandens augalas)
Pisticija tvenkinyje
Vandens augalas "Pisticija" dar vadinama vandens salota

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama