Augalai

Smilgos miskantai

Smilgos miskantai

Klasikinis kultivaras – kininis miskantas ‘Variegatus’. Jo lapai taip tankiai išmarginti baltomis juostomis, kad atrodo labiau balti nei žali. Keras dailus, fontano formos, užauga iki 1.5 m. Panašūs ‘Silberpfeil’, ‘Rigoleto’, ‘Dixieland’ miskantai.

Kininis miskantasDauguma margalapių miskantų Lietuvoje nespėja pražysti, nes vasara jiems per trumpa. Tačiau kam tie žiedai, kai tokie gražūs lapai! Margalapių miskantų asortimentas nemenkas, pasirinkti tikrai yra iš ko. Paminėsiu keletą laiko patikrintų veislių, nors kasmet atsiranda vis naujų kultivarų.

Vienu elegantiškiausiu šių dienų miskantu laikomas ‘Morning Light’. Tai ‘Gracillimus’ miskanto atmaina. Jis taip pat išsiskiria gracingu keru bei siauručiais lapais su išilgine balta juosta.

Miskantai ‘Morning Light’, kaip ir ‘Gracillimus’, niekuomet nepražys mūsų sąlygomis, tačiau nusipelno garbingos vietos sode vien dėl išskirtinės kero formos. Tai puikus augalas, kuris dera ir tradiciniame mišriame gėlyne, ir moderniame stiklo ir betono kiemelyje.

Miskantas gracilimusJeigu norite geltonai margo miskanto, rinkitės kultivarą ‘Goldfeder’. Jis savo forma, aukščiu bei savybėmis panašus į kininį miskantą ‘Silberfeder’. Pats ryškiausias (geltonai margas) yra nendrinio miskanto kultivaras ‘Gotemba’ – išsiskiria ne tik plačiais dryžuotais lapais, bet ir rausvais, pūkuotais stiebais. Tai ypač dekoratyvus miskantas, bet, kaip ir motininis augalas, palyginti agresyviai plinta atžalomis. Miscanthus x giganteus ‘Gilt Edge’ keras gražios fontano formos, mažiau plinta atžalomis.

Ypač dekoratyvūs miskantai, kurių lapai išmarginti horizontaliomis geltonomis juostomis. Geriausiai žinomi ir nuo seno Lietuvoje populiarūs kininio miskanto (Miscanthus sinensis) kultivarai ‘Strictus’ ir ‘Zebrinus’. Jų lapai skiriasi tik savo forma – ‘Strictus’ lapai auga labai vertikaliai, o ‘Zebrinus’ svyra. Išvesta keletas miskantų, kurių keras kompaktiškesnis už ‘Zebrinus’ – tai ‘Hinjo’, ‘Kirk Alexander’ bei ‘Little Zebra’.

Jeigu ieškote kultivaro, augančio vertikaliai, tuomet rinkitės ‘Puenktchen’ arba ‘Gold Bar’. Pastarasis kultivaras yra ryškiausias iš skersai dryžuotų miskantų – šviesių dryžių yra tiek daug, kad augalas labiau geltonas negu žalias.

Kaip ir visi miskantai, margalapiai kultivarai atželia palyginti vėlai, pavasariui jau gerokai įsibėgėjus. Nepulkite į paniką, jeigu margalapiai augalai kurį laiką augs visiškai žali. Paaugę augalai parodys visą savo puošnumą. Visi išvardinti margalapiai miskantai puikiausiai gali augti Lietuvoje, tačiau žiemai juos rekomenduojama uždengti.

Dekoratyvinis miskantas
Miskantai
Žemaūgis miskantas little kitten
miskantas (Drambliažolė)

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Vienas komentaras

Komentuoti

Reklama

Reklama