Augalai

Vijoklis skiauterutis

Vijoklis skiauterutis

Skiauterutis (Lophospermum sin. Asarina) – gyslotinių (Plantaginaceae) šeimos augalai, kilę iš Meksikos.

Augalas šilumamėgis, tad šalčio ir per didelės drėgmės nepakenčia.

Gėlė azarina botanikojePer sezoną augalas gali užauginti šakas iki 3m ilgio.

Lapai žali, neblizgūs. Stiebai turi plaukuotumą. Jei turi kur kabintis, skiauteručiai auga kaip vijokliai, jei negauna – svyra žemyn, driekiasi pažeme.

Augalas nėra atsparus šalčiui, tad šaltuoju – žiemos periodu – skiautėručiai, patrumpinus šakas, parnešami į rūsį peržiemoti.

Pavasarį, pradėjus leisti daigus, reikia neštį į patalpą, kurioje šviesos ir šilumos daugiau. Pamažu pradėti laistyti. Auginant formuoti. Norint daugiau kuplesnio augalo, šiek tiek paauginus – nugnybti viršūnes. Tuomet šakosis. Norint ilgesnių šakų, bet tik kelių – leisti augti, negnaibant viršūnių.

Pavasarį, kai lauke dar vėsoka, galima išnešti į šiltnamį. Vėliau, po visų šalnų – į lauką. Galima nešti su visu vazonu ir pakabinti. Galima sodinti tiesiai į žemę, parenkant ne per daug sausą žemę, nes per didelius lapus išgarinama nemažai vandens. Padaryti atramas, kad augalas turėtų kur lipti. Pasodinus į lovelį, augalas gražiai svyra.

Neturint galimybės karščiausiu dienos metu palieti, augalą geriau sodinti į šiek tiek šešėlingą vietą ar dalinį pavėsį – lapija bus gražesnė.

Dauginti sėklomis ir viršūnių auginiais. Sėklas sėti vasario – kovo mėnesį. Pražys po 4-5 mėn ir žydės iki šalnų. Žiedai spalvingi, panašūs į trimitą.

Paprastesnis auginimas iš sėklų, nes ne visada yra sąlygos žiemą pralaikyti vėsioje patalpoje.

Baltai žydintis vijoklis "Skiauterutis"
Skiauterutis (azarina) gėlė

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama