Patarimai

Apelsinas su gvazdikėliais

Apelsinas su gvazdikėliais

Kalėdas ir Naujuosius metus sunku įsivaizduoti be mandarinų kvapo, nes jų būna ant kiekvieno stalo. Mandarinai, apelsinai bei kiti citrusiniai augalai ne tik skanūs, bet ir kvapnūs, dera su kitais kvapiais augalais, todėl jais ypač tinka puošti namus. Lengviausia pasigaminti kvapnių “ežiukų” – apelsinai, citrinos ar kiti citrusiniai augalai su stora odele prismaigstomi prieskonių gvazdikėlių.

Kai vaisiaus odelė stora, gvazdikėliai gerai laikosi, neiškrinta, tačiau juos sunku įsmeigti. Kad žievelė suminkštėtų, sudėti apelsinus į dubenį ir užpilkite verdančiu vandeniu. Po 2-3 min. išgriebkite, palaukite kol pravės ir nedegins rankų, ir susmaigstykite gvazdikėlius.

Gvazdikėlius galima smaigstyti įvairiais ornamentais, visą apelsiną arba jo pusę. Dekoracijos atrodys tvarkingiau jeigu išlaikysite simetriją, o raštų įvairove galite pasiskolinti iš stiklinių burbulų kuriais dekoruojate kalėdinę eglutę arba sugalvoti savo unikalių ornamentų. Verta paminėti, jog nuplikytų aplesinų odelė ne tik minkštesnė, bet ir kvapnesnė.

Apelsinų gvazdikėlių dekoracijosDar galite naudoti dantų krapštuką, medinį iešmelį arba ylą su kuria pasiruošite skylutę gvazdikėliams įsmeigti į apelsiną. Be to, apelsino žievelėje galima daryti įvairius raižinius (foto viršuje). Tokios dekoracijos dažniau laikomos ant stalo, o ne kabinamos ant eglutės, kadangi apelsino svoris smarkiai nusveria gležnas kalėdų elgutės šakeles.

Jeigu norite pasigaminti pakabinamų dekoracijų, verčiau pabandykite supjaustyti ir sudžiovinti apelsino riekeles.

Labai dailiai atrodo džiovintos apelsinų riekelės, jos tinka stalui papuošti, iš jų gaminami eglutės žaisliukai. Apelsinai pjaustomi labai plonomis riekelėmis ir džiovinama prie radiatoriaus, mikrobangėje arba atviroje orkaitėje (160-180°C).

Natūraliai apelsinų riekelės džiūva ilgai, pusę jų supūva ar supelyja, nes yra labai sultingos. Paprasčiau džiovinti orkaitėje ant grotelių, tai užtrunka apie 6 val., kartais ilgiau.

Apelsino džiovinimas orkaitėje
Džiovintos apelsinų riekelės

4-5 riekelės perduriamos stora adata, yla arba bambukiniu iešmeliu, perkišamas špagatas, storas siūlas arba rafijos žolė, viename gale užrišamas mazgas. Riekelės duriamos ne lygiai per centrą, bet kiekviena truputį kairiau ar dešiniau, kad gautųsi netvarkingas bokštelis.

Perverkite 3 apelsino riekeles adata prie pat žievės ir sukabinkite rafijos žole arba virvele (špagatu), paskui į pundelį suriškite keletą javų varpų ir 2 didesnes cinamono lazdeles. Tokios kvapnios nedidukės puokštelės tinka staltiesės kampams papuošti.

Jeigu mėgstate apelsinų sultis arba darote koktelius su citrina ir spaudžiate sultis patys, neismeskite likusių žievės puselių. Padarykite iš jų krepšelius, įberkite razinų, riešutų ar žirnelio formos saldainiukų ir pakabinkite ant eglės. Vaikai tikrai įvertins.

Apelsinų gvazdikėlių dekoravimas
Kalėdinės dekoracijos iš apelsinų
Apelsinai ir gvazdikėliai
Apelsinai gvazdikėliai

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama