Patarimai

Dracenų dauginimas

Dracenų dauginimas

Kai dracena yra jauna, bet ištįsusi (turi tik vieną jauną stiebą su viršūne) ir reikia ją sutrumpinti, sutankinti, stiebas pjaunamas maždaug per 3 sprindžius nuo vazonėlio. Jeigu gautas ūglis labai ilgas ir liaunas, jį galima padalinti pusiau ar į 3 dalis. Viršūnė įsišaknys ir augs taip pat kaip senasis augalas – ją vėliau taip pat reikės patrumpinti. Vidurinės stiebo dalys taip pat išleis šaknis, jeigu merkdami į vandenį nesupainiosite galų. Iš jų užauga pačios gražiausios ir tankiausios dracenos, nes viršūninis auginys auga tik į viršų, o stiebas prie pjūvio iš karto suformuoja 2-3 naujus ūglius (viršūnes). Jeigu susiformuoja tik viena viršūnė, pabandykite kitoje stiebo pusėje įbrėžti peiliu – ten greičiausiai pasirodys naujas ūglis.

Dracenų dauginimas auginiaisDracenos dauginamos viršūniniais auginiais ir stiebo dalimis, retesnės rūšys – sėklomis. Lengviausiai auginiai įsišaknija pavasarį ir vasarą, kai šilta ir daug saulės. Dauginti nesunku, ypač kai augalas ištįsęs. Nupjovus viršūnę, likęs “kelmelis” išaugina naujus ūglius. Jų dažniausiai būna 2-3, todėl senasis augalas ir sutrumpėja, ir sutankėja.

•  Kai dracena jauna, bet ištįsusi ir ją sutankinti, stiebas pjaunamas maždaug per 3 sprindžius nuo vazonėlio.
•  Jeigu auginate draceną su sumedėjusiu kamienu, ūglius nupjaukite prie pat kamieno, kad neliktų “kelmelio” arba jis būtų nedidukas.

Ant senojo augalo stiebo taip pat pasirodo naujos užuomazgos, kurios ima sparčiai augti. Jeigu auginate dracenas su sumedėjusiais kamienais ir ištįsta jų viršūniniai ūgliai, nupjaukite juos prie pat kamieno, kad neliktų “kelmelių” arba jie būtų nedidukai. Tuomet iš kamieno vėl išaugs keletas naujų tankių viršūnių. Jeigu nupjausite aukščiau, naujas viršūnes augins ne kamienas, bet nupjautas stiebas ir dracena negražiai atrodys.

•  Per 1-2 mėnesius ant senojo augalo stiebo pasirodo naujos užuomazgos.
•  Maži dracenos stiebo gabalėliai taip pat įsišaknys, jeigu būsite kantrūs.

Nupjauti viršūniniai auginiai ir stiebo dalys pamerkiami į vandenį ir laikomi šiltai, pavėsyje. Įsišaknija per 4-6 savaites, nelygu oras (kai labai šilta – greičiau). Į žemę nauji augalai sodinami tuomet, kai susiformuoja tankus baltų šaknų kuokštas. Aukštus auginius reikia paremti, kad neišvirstų. Dar mėnesį jie laikomi pavėsyje, paskui pusiau pavėsyje (tai geriausia daugeliui dracenų).

Labai mažus dracenos stiebo gabalėlius su 1-2 bambliais guldykite ant žemių mišinio vazonėlyje, laikykite šiltai ir retsykiais sudrėkinkite substratą (jis neturi perdžiūti). Iš jų taip pat išaugs šaknys ir naujas ūglis, jeigu būsite kantrūs.

Kaip dauginti draceną
Dracenos dauginimas

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama