Patarimai

Kodėl kopūstai nesuka galvų?

Gūžiniai kopūstai nesuka galvų

Kartais nustembame darže radę kopūstus kurie nesuka galvų (gūžių), o primena ropes, ne kopūstus.

Kodėl tai nutinka, iki šiol mokslininkai nėra radę vieno atsakymo. Dažniausiai manoma, kad palanki terpė plisti kopūstiniui gumbainiui – rūgšti dirva.

Ši liga puola tik bastutinių šeimos atstovus : kopūstus lapinius, gūžinius, briuselinius. Taip pat žiedinius : brokolius, žiedinius kopūstus, kaliaropes. Ir šakniavaisinius: ropes, griežčius.

Siūloma atkreipti dėmesį į daigus, kadangi kopūstinis gumbainis parazituoja šaknyse.

Prieš sodinant daigus reikia apžiūrėti šaknis, kad turėtų tik vieną šaknį. Tai yra, kad neturėtų šalutinių šaknų ar pagrindinė šaknis nebūtų deformuota.

Indus reikėtų dezinfekuoti, žemę kasmet taip pat, kad pasodinus kitos rūšies bastutinių šeimos atstovą nenutiktų tas pats.

Jei dirva rūgšti, ją prieš sodinant reikėtų pakalkinti.

Nuėmus derlių ir radus pažeistų kopūstinio gumbainio augalų – jų liekanas sunaikinti, žemę giliau perkasti ar suarti, kad per žiemą gumbinio sporos nuo sausros ir giliame sluoksnyje žūtų.

Jei praras ryšį su šios šeimos kitų augalų šaknimis, kitąmet ir jų neužkrėstų.

Gumbu sergantys kopūstai po žeme augina gumbines šaknis, bet neformuoja gūžių.

Kopūstai nesuka galvų
Kopūstai nesuka gūžių

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama