Patarimai

Kur auga meškinis česnakas

kur auga meškiniai česnakai

Meškiniai česnakai, dar vadinami laukiniais česnakais, auga daugelyje pasaulio šalių, įskaitant Europą, Aziją ir Šiaurės Ameriką. Tai svogūninis daugiametis augalas, priklausantis Allium šeimai, kuriai taip pat priklauso svogūnai, česnakai ir laiškiniai česnakai.

Meškinių česnakų augimo vietos

Jeigu esate bent kiek kaimo matę, greičiausiai galėsite nesunkiai atsakyti į šį klausimą, kadangi meškinių česnakų augimo vietos yra gana tipinės.

Meškinis česnakas mėgsta drėgnas ir pavėsingas vietas, pavyzdžiui, lapuočių miškus, upių pakrantes ir pievas. Jis užauga iki 50 cm aukščio, turi ilgus, siaurus, ryškiai žalius lapus ir savitą česnakų kvapą. Pavasarį išauga balti žvaigždės formos žiedai, kurie susitelkę į kekes.

meškinis česnakas pakalnutė rudeninis krokasJei norite rinkti laukinius česnakus užpilams, maistui ar kitoms priemonėms gaminti, svarbu įsitikinti, kad augalą atpažįstate teisingai.

Nors laukinius česnakus paprastai saugu vartoti saikingais kiekiais, juos galima lengvai supainioti su nuodingais augalais, tokiais kaip lelija ar rudeninis krokas.

Taip pat svarbu rinkti laukinius česnakus tik tose vietovėse, kurios nebuvo apdorotos pesticidais ar kitomis cheminėmis medžiagomis. Laukinių česnakų paprastai galima rasti miškingose vietovėse arba netoli vandens šaltinių, tačiau norint įsitikinti, kad renkate tinkamą augalą verta pasikonsultuoti su laudies medicinos specialistais.

Na, o prisirinkus rekomenduoju receptų skiltyje paskaityti ką iš jo gaminti. Vienas svarbesnių receptų yra šis užpilas.

meškinių česnakų augimo vietos
meškiniai česnakai lietuvos miškuose

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama