Patarimai

Svogūnų tręšimas pelenais

svogūnų tręšimas pelenais

Norėdami apsaugoti svogūnus nuo svogūninės muselės kuri puola lauke auginamus augalus, lysvę pabarstykite pelenais, kalkių ir tabako dulkių (1:1), smėlio ir naftalino (20:1) mišiniais. Barstoma ant drėgnų augalų rytais arba po laistymo. Pradėjus laiškams gelsti,
pažeisti augalai laistomi karštu pelenų šarmu (0.6-1 kg pelenų 1 kibirui vandens). Kai kurie rekomenduoja 2-3 kartus kas 10 d. palaistyti valgomosios druskos tirpalu (100 g druskos 1 kibirui vandens).

Svogūnų tręšimas medžio pelenais

svogūnų tręšimas medžio pelenaisMedžio pelenai yra puiki trąša svogūnams, nes ne tik maitina augalą svarbiausiais mikroelementais, bet ir apsaugo jį nuo šaknų puvinio. Pasigaminti pelenų trąšų namuose nesudėtinga.

Svogūnus medžio pelenais reikėtų tręšti 3-4 kartus per sezoną. Pirmą kartą pelenus į dirvožemį paberkite kasdami dirvą, kai formuosite lysvę svogūnams. Tai apsaugos svogūnus nuo ligų ir kenkėjų vegetacijos metu. Pelenai taip pat suteiks azoto, kalio, kalcio, magnio ir kitų augimui būtinų elementų.

Antrą kartą pelenus tręšimui naudokite laistydami svogūnus. Vieną litrą medžio pelenų praskieskite kibiru vandens. Palaistykite svogūnus šiuo tirpalu. Tai reikėtų daryti ryte arba vakare. Pelenus su vandeniu laistykite taip, kad trąšos nepatektų ant svogūnų laiškų, nes laiškus jie gali nudeginti.

Trečią kartą į dirvą vėl barstykite pelenais. Darykite tai prieš laistant svogūnus. Tada palaistykite drungnu vandeniu iš laistytuvo su sieteliu, kad dirva nenusiplautų. Pelenuose esantis kalcis neleis svogūnams išsausėti ir skilti.

Apie svogūnų ligas ir kenkėjus jau esu rašęs čia. Iš esmės, lauke auginamais svogūnais reikia rūpintis nuolatos:

Visų auginamų svogūnų pagrindiniai priežiūros darbai – piktžolių naikinimas, laistymas ir dirvos purenimas.

Pirmoje vegetacijos pusėje svogūnams reikia daug drėgmės, tad, lysvei sužaliavus, laistykite.
Svogūnų šaknys menkos, todėl dirva po laistymo ar lietaus visada supurenkite, kad išgaruotų mažiau drėgmės.
Augindami svogūnus iš sėklų, galite įsėti salotų (vėliau jas išraukite). Taip pasėlį išravėsite laiku, o daigelių neužgoš piktžolės.
Patariama greta sodinti svogūnų ir morkų eilutes. Specifinio morkų kvapo nemėgsta svogūninė musė, o svogūnų fitoncidai nubaido morkinę musę.

Prieš sodindami sėklines svogūnų galvutes, jas 3-5 dienas pakaitinkite 35-40 laipsnių šilumoje arba ilgesnį laiką palaikykite sausoje ir šiltoje patalpoje. Prieš sodindami sėklines svogūnų galvutes, jas galite pakaitinti ir saulėje.

pelenai daro tręšimui
tręšimas pelenais

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama