Patarimai

Vazelino nauda veidui

Vazelino nauda veidui

Vazelino tepalas yra tarsi vaistinis alyvos atitikmuo – jį galite vartoti beveik visada, jis nėra kenksmingas. Tai viena puikiausių drėkinamųjų priemonių. Jis mažina suskeldėjusių lūpų jautrumą, lengvina odos ligas, pavyzdžiui, egzemą, be to, juo galite patepti automobilio akumuliatorių, kad nesurūdytų.

Vazelinas gaminamas iš naftos – tos pačios pagrindinės medžiagos, kuria tepamas automobilio variklis ir pilama į benzino baką. Priežastis, kodėl vazelinas ne pilamas, o tepamas, yra ta, kad jis pagamintas iš sunkesnių naftos produktų, tarp jų mineralinės alyvos ir parafino vaško. Vazelinas yra puikus balzamo ir tepalo pagrindas, jis vartojamas ir vienas. Ši medžiaga yra švari ir patvirtinta naudojimui medicininiais tikslais. Vazeline nėra kenksmingų organinių medžiagų ar jų junginių. Skystoje formoje vazelinas yra žinomas kaip mineralinė alyva.

Gydytojai dažnai rekomenduoja vazelino tepalą kaip drėkinamąją priemonę žiemą nes jis sunkesnis ir geriau drėkina negu įprastas losjonas. Vazelino nauda veidui nepakeičiama atėjus žiemai, kuomet oras tampa sausas ir atšiaurus. Ne prasčiau jis padeda esant sausoms rankoms ir pėdoms, ypač kai užsitepate storai ir prieš guldamiesi užsimaunate pirštines ar kojines. Kad geriau apsaugotumėte odą vazeliną tepkite po dušo ar vonios. Jis sulaiko drėgmę, kai to reikia. Tuo pat metu aliejus įsigeria į odą ir ji tampa elastinga bei minkšta.

Kam dar galima vartoti vazeliną? Daug kam. Pavyzdžiui, jis naudingas, nes:

Padeda išvengti odos paraudimo (nuo vėjo). Vazelinas sukuria puikią užtvarą tarp odos ir vėjo.
Palengvina psoriazę. Patepkite vazelinu sausus odos lopus, atsiradusius dėl šios lėtinės odos ligos. Jis drėkina ir padeda pašalinti storus niežtinčius žvynus.
Naikina utėles. Bjaurios galvos utėlės, kurių negali išnaikinti nereceptinės priemonės, neišlaiko storo vazelino, kuriuo tepa­ma galva, sluoksnio. Palikite per naktį ir kartokite keletą naktų iš eilės. Kai vazeliną valysite kūdikių aliejumi, kartu pašalinsite ir utėles. Reikia atkreipti dėmesį, kad tai nepanaikina poreikio glindas iššukuoti. Kai kurios motinos pastebėjo, kad ši prie­monė labiau vargina negu padeda, nes vazeliną sunku pašalinti. Jeigu kūdikių aliejus nepadeda, išbandykite tokį metodą: už­tepkite skystos košelės, pagamintos iš indų plovimo skysčio ir kukurūzų miltų. Leiskite sukietėti ir nuplaukite su šampūnu.
Gydo suskeldėjusias lūpas. Vazelinu patepkite lūpas, kad sustabdytumėte spartų garavimą, kuris sausina lūpas. Vazelinas puikiai drėkina lūpas ir suteikia joms blizgesį.
Apsaugo įpjovimus ir įdrėskimus. Vazelino sluoksnis kaip jau ir minėjome sulaiko drėgmę viduje ir apsaugo nuo oro bakterijų.

Tepalas vazelinas
Vazelino tepalas
Žymės

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama