Receptai

Meškinis česnakas su druska

meškinis česnakas su druska

Tikriausiai jau girdėjote bei matėte, kiek daug galima nuveikti su meškiniais česnakais pavasarį. Šiais metais itin daug dėmesio susilaukė meškinių čensnakų pesto kurio receptais dalinosi ne vienas maisto ruošimo entuziastas. Jau dalinausi keletu puikių receptų kuriuos mėgstu ruošti pavasarį, kai pasirodo šie laukiniai česnakai, juos visus rasite šiame puslapyje.

meškinis česnakas su druska (receptas)Jei mėgstate meškinius česnakus, žinote, koks įvairiapusiškas ir skanus gali būti šis augalas, ypač pavasarį, kai jo gausu miške. Pastaruoju metu meškinio česnako pesto sulaukia daug dėmesio, tačiau ne visi nori vargti pirkdami papildomus ingredientus ir ruošdami pesto. Todėl džiaugiuosi galėdamas pasidalyti daug paprastesniu receptu, kuriam reikia tik dviejų ingredientų ir kuris puikiai tinka žuviai, makaronams ir kitiems patiekalams gardinti.

Jums bus reikalingi šie ingredientai:

50 g stambios druskos;

Pluoštelis meškinio česnako (apie 50 g lapų);

Gaminimo nurodymai:

meskinis cesnakas ir druska (gamybos eiga)Norint pasigaminti šį gardų pagardą, tereikia šviežio meškinio česnako ir rupios druskos. Šių dviejų ingredientų derinys sukuria skonių harmoniją, kuri pagerins bet kokį patiekalą. Tik nepamirškite, kad jei naudojate šviežią meškinį česnaką, jį net ir sumaišytą su druska reikės laikyti šaldytuve. Galima naudoti ir džiovintus meškinius česnakus, tuomet laikyti šaldytuve nėra būtina, tačiau jų skonis nebus toks gaivus.

Keletas svarbių patarimų kaip teisingai ruošti šį meškinio čensnako bei druskos receptą

Geriausias metas rinkti laukinių česnakų lapus yra ankstyvą pavasarį, paprastai nuo kovo pabaigos iki gegužės pradžios, kai lapai būna aromatingiausi. Tuo metu lapai būna jauni ir aromatingi, todėl puikiai tinka salotoms, sriuboms, pestui ir kitiems patiekalams gaminti.

Renkant laukinių česnakų lapus visada naudokite žirkles arba aštrų peilį, o ne traukite juos už šaknų, nes taip galite pažeisti augalą ir užkirsti kelią jo ataugimui ateityje.

Surinkę lapus, būtinai juos kruopščiai nuplaukite, kad pašalintumėte visus nešvarumus ir šiukšles. Tada laikykite juos vėsioje, sausoje vietoje arba iš karto naudokite mėgstamiems receptams.

meskinis cesnakas ir druska
meskiniai cesnakai ir druska
meskinis cesnakas ir druska
meškinių česnakų maišymas su druska
meskiniai cesnakai su druska
druska ir meškiniai česnakai

Meškinio česnako skonis panašus į įprasto česnako skonį, tačiau yra šiek tiek švelnesnis ir subtilesnis. Dėl to jis yra puikus ingredientas tiems, kurie mėgsta česnakų skonį, bet vengia įprastų česnakų dėl aštraus, ilgai užsilaikančio česnakų poskonio ir kvapo burnoje.

Be to, meškinį česnaką patogu ruošti, nes pjaustant lapus galima išvengti sulčių ant pirštų kurios, pjaustant įprastus česnakus ilgam palieka česnakinį kvapą.

Meškinio česnako lapus dažnai dedu į sriubas ar salotas, be to juos galima valgyti žalius. Štai keletas kitų meškinio česnako paruošimo būdų kuriais noriu pasidalinti:

Visi receptai su meškiniu česnaku

Kur auga meškinis česnakas

Žalčio česnakas (Meškinis česnakas)

Meškinis česnakas su medumi

Meškinis česnakas su druska

Meškinis česnakas su aliejumi

Meškinio česnako pesto

Meškinis česnakas su degtine (užpilas)

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama