Patarimai

Vyšnių Kokomikozė

Vyšnių kokomikozė

Vyšnių kokomikozė (Blumeriella jaapii) – tai liga, kuri kartu su uogų nokimu geltonai nudažo jų lapus ir numeta juos. Be lapų medelis negalės gerai maitintis ir nepasiruoš žiemai. Tai aktualu ir kitų metų derliui.

Pats paprasčiausias vaistas – bordo skiedinys (vario sulfato ir kalkių mišinys). Jis paprastas, nepavojingas ir kartu pakankamai gerai apsaugo vyšnias nuo ligos. Tik svarbu laiku nupurkšti. Tačiau tik apsaugo, bet negydo…

Bordo skiediniu reikia purkšti 4 kartus: prieš žydėjimą, po žydėjimo ir 2 kartus po uogų skynimo (su dviejų savaičių tarpu). Bordo skiedinys neleidžia ligai išplisti.

Tinkamas ir topazas. Tai sisteminio veikimo preparatas, kuris per lapus įsiskverbia į augalo vidų ir laukia ligos. Jis puikiai apsaugo nuo kokomikozės. Po derliaus skynimo juo pakaktų nupurkšti tik vieną katrą.

Nereikia kasmet naudoti vis tų pačių preparatų, nes parazitai bei ligų sukėlėjai įpranta prie vienodo chemikalo ir nebebijo jo.

Jeigu lapų dar yra, imkimės darbo po skynimo. O jei jų nėra, belieka laukti pavasario.

Be to, didelio efekto negausime kol su šia liga kovosime vieni, gyvendami kolektyviai. Vėjas ir vabalai padeda šiai ligai plisti. Efektas ir rezultatas bus, kai ne tik mes, bet ir aplinkiniai kovos su šia liga, purkšdami savo vyšnias.

Vyšnių liga kokomikozė
Vyšnių kokomikozės pažeisti lapai

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama