Patarimai

Kada reikia nuimti morkas

kada reikia nuimti morkas

Atėjus laikui nuimti derlių, svarbu nedaryti klaidų ir viską atlinkti tinkamai – nuo išrautų iš drėgnos lysvės morkų žemės nuvalomos rankomis, nekratomos ir nedaužomos į žemę arba viena į kitą. Nupjaunant lapus morkos kartu ir rūšiuojamos: sveikos paliekamos žiemai, o pažeistos, sergančios ir mažos – atidedamos.

Kada imti morkų derlių?

kada imti morkų derlių​Morkos nuimamos rugsėjo pabaigoje prieš šalnas. Šakniavaisių, kurie bus naudojami maistui, lapai nupjaunami iki pat morkos galvutės, o sėklinėms paliekama 1.5-2 cm.

Išrautos morkos nepaliekamos lauke, o iškart sudedamos po pastoge, nes jos greitai netenka vandens, suvysta ir tampa netinkamos ilgam laikymui.
Nupjovus lapus ir surūšiavus, morkos sudedamos į dėžes eilėmis, kiekvieną eilę apiberiant 2-3 cm smėlio sluoksniu.

Morkos gerai išsilaiko, prieš sudedant į saugyklas jas panardinant į tirštą atskiestą molį. Kai molis apdžiūsta, šakniavaisiai sudedami į dėžes, apiberiami smėliu, bet galima laikyti ir be smėlio. Jeigu morkos nesluoksniuojamos su smėliu ir nemerkiamos į molį, būtina apibarstyti smulkiai sutrinta kreida – tai apsaugo šakniavaisius nuo puvimo.

Šakniavaisius galima sluoksniuoti su svogūnų lukštais. Morkos gerai išsilaiko polietileniniuose maišuose, viršuje užpylus 8-10 cm pjuvenų sluoksnį.
Yra dar ir kitoks paruošimo ilgam laikymui būdas: morkos įmerkiamos į susmulkintų česnakų mišinį (1 stiklinė česnakų tyrės ir 1 l vandens), po to apdžiovinamos ir sudedamos į rūsį, sandėlį ar kitą saugojimo vietą.

morkų derliaus nuėmimo laikas
morkų derliaus nuėmimas

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama