Patarimai

Žoliniai vaistai miegui gerinti

Žoliniai vaistai miegui gerinti

Kai kurie žmonės nuo pat gimimo būna pasmerkti nuolat neišsimiegoti. Pekino (Kinija) miego sutrikimų centro mokslininkai ištyrė daugiau kaip 700 žmonių ir išsiaiškino, kad 40 proc. jų yra gimę žiemą – lapkričio, gruodžio, sausio mėnesiais.
Nemiga priklauso nuo gimimo datos

Tarp tų, kurie gimė pavasarį, vasarą ir pirmaisiais rudens mėnesiais, nuo miego sutrikimų kenčia tik 20 proc. Ekspertų nuomone, taip yra todėl, kad naujagimiai, gimę šaltaisiais metų mėnesiais, yra jautresni. Juk jie nėštumo metu vystosi veikiami daugybės neigiamų veiksnių, todėl nerimastingumas juos gali lydėti nuo pat gimimo.

Nemiga gali pasireikšti įvairiai: būna sunku užmigti, prabusti, prasta miego kokybė. Žmonės, besiskundžiantys nemiga, neigiamas jos pasekmes pajunta dieną. Jie dažnai jaučiasi išsekę ir pavargę, jiems būna sunku sutelkti dėmesį, kamuoja dirglumas, suprastėja atmintis. Nemiga ne tik paveikia gyvenimo ir darbo kokybę, bet ir trukdo daryti karjerą: JAV mokslininkai ištyrė, kad kas trečias jų tėvynainis dėl katastrofiškos miego stokos vis rečiau prisimena apie… lytinius santykius. Be to, beveik visi, norintys greičiau apkabinti pagalvę, turi šeimyninių problemų.

Miego kokybės gerinimas žolelėmis

○ 20 g krapų sėklų užpilkite stikline verdančio vandens. Šį mišinį 10 min. pakaitinkite verdančio vandens vonelėje, atvėsinkite ir gerkite po pusę stiklinės 30 min. prieš miegą.
Mėtų nuoviro kompresas○ Šaukštą džiovintų krapų užpilkite stikline vandens ir pavirkite. Uždėkite ant kaktos šiame nuovire suvilgytą servetėlę ir pagulėkite.
○ Kiekvieną vakarą išgerkite stiklinę šilto vandens su ištirpintu šaukštu medaus.
○ 50 g raudonėlių žolės užpilkite stikline verdančio vandens. 15 min. pakaitinkite verdančio vandens vonelėje, 45 min. palaukite, perkoškite ir gautu antpilu keletą kartų per dieną suvilgykite galvą bei kaktą. Ši procedūra numalšins ir galvos skausmą.
○ Šaukštą pelyno žiedų užpilkite 50 ml degtinės ir 8 dienas palaukite. Vartokite po 15-20 lašų 3 kartus per dieną 15 min. prieš valgį.
○ 10 apynio spurgų užpilkite stikline verdančio vandens. 1 val. palaukite, perkoškite ir vartokite po šaukštą 4 kartus per dieną.
○ Prieš miegą išgerkite aguonų ir pieno gėrimo: šaukštelį aguonų sutrinkite ir užpilkite stikline verdančio pieno. Vartokite po 15 min.
○ 2 šaukštelius mėtų užpilkite 2 stiklinėmis verdančio vandens ir palaikykite termose. 300 g tokio nuoviro išgurkšnokite per dieną, o 100 g nuoviro galite uždėti kaip kompresą ant kaktos.
○ Prie miegą išgerkite stiklinę šilto pieno su medumi.
○ Šiam mišiniui reikės lygiomis dalimis apynių spurgų, rozmarino lapų, jonažolių bei melisų žolės ir valerijonų šaknų. 2 šaukštus mišinio užpilkite stikline verdančio vandens, 15 min. palaukite, perkoškite ir išgerkite per dieną. Tokį vaistažolių mišinį vartokite keletą dienų.
○ 2 šaukštelius susmulkintos ropės užpilkite stikline verdančio vandens ir virkite 10-15 min. Gerkite po stiklinę prieš miegą. Geriau miegoti padės ir pakaitintos ropės sultys. Jas galite gerti su medumi.
○ Miegas bus gilus, jei kas vakarą pauostysite valerijono lašų. Vieną nosies pusę užspauskite, o su kita – įkvėpkite. Tą patį padarykite su kita šnerve.

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama