Augalai

Gėlė Kanas

Gėlė kanas

Gėlė Kanas (Canna) – pypytinių (Cannaceae) šeimos 50 – 200 cm aukščio augalas iš Indijos, todėl ir vadinamas – indijine kana, arba kanu.

Stiebas stačias. Lapai tamsiai žali, raudoni, bordo, margi. Žiedai raudoni, geltoni, rožiniai, oranžiniai, vienspalviai ar taškuoti. Žydi nuo liepos iki rudens. Esama aukštaūgių ir žemaūgių.

Sodinti saulėtoje, šiltoje, apsaugotoje nuo vėjų, trąšioje, giliai įdirbtoje dirvoje. Kanai puikiai tinka sodinti gėlynuose, jų pakraščiuose, prie tvorų ar vietoj jų, daugiamečių gėlių lysvėse, kanai taippat puikiai dera vazonuose.

Kanus galima per vasarą auginti balkone, pasodinus į didesnį vazoną. Rudenį, po pirmųjų šalnų iškasti ir per žiemą laikyti sausame rūsyje, retkarčiais papurškiant vandeniu kerus, kad neperdžiūtų.

Augalas Kanas paprastai dauginamas dalijant šakniagumbius ir sėklomis. Sėklos sėjamos kovo mėnesį į dėžutes. Kad lengviau dygtų reikia 2 – 3 valandas pašaldyti šaldytuve. Į lauką sodinami birželio mėnesį. Žydi antrais metais.

Dalyti šakniagumbius prieš sodinant, daiginant. Į nuolatinę vietą sodinti po šalnų. Rudenį, po pirmųjų šalnų iškasti, nupjauti stiebus ir per žiemą laikyti sausoje, vėsioje patalpoje.

Žemaūgiai kanai
Kanų auginimas

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama