Augalai

Kininiai gvazdikai

Kininiai gvazdikai

Kininiai gvazdikai (Dianthus chinensis L.) kilę iš Kinijos ir Japonijos.

Lietuvoje auginami kaip vienmečiai arba dvimečiai augalai, užauga iki 15-40 cm aukščio. Stiebas šviesiai žalias, stačias, plikas ir šakotas.

Dianthus chinensis (kininis gvazdikas)Šio kininio gvazdiko lapai linijiškai lancetiški, šviesiai žali, žiedai stambūs (iki 7 cm skersmens), balti, rausvi ar raudoni, sutelkti į žiedynus arba pavieniai, paprasti ir pilnaviduriai. Žydi nuo birželio iki rudens šalnų.

Šios dekoratyvios gėlės mėgsta saulėtą vietą ir purią, trąšią, kalkingą dirvą. Kininiai gvazdikai puikiai tinka auginti su daugiametėmis gėlėmis, vazonuose, žiedai tinka skinti. Sėklos daigios 3-4 metai. Sėjama kovo – balandžio mėn. į dėžutes. Sudygsta per 6-7 dienas. Į nuolatinę vietą daigeliai sodinami kas 20 cm gegužės pabaigoje.

Kininius gvazdikus galima dauginti ir ūgliais. Jie pjaunami liepos – rugpjūčio mėn. Įsišakniję ūgliukai sodinami į 7 cm skersmens vazonėlius, per žiemą laikomi vėsiai ir šviesiai, o pavasarį persodinami į gėlyną. Gvazdikų nereikia dažnai laistyti, ypač kai jie žydi. Per sausras laistoma retai, bet gausiai, kad gerai permirktų žemė.

Kininių gvazdikų rūšys
Kininiai gvazdikai

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama