Patarimai

Bulvės dauginimas vegetatyviniu būdu

Bulvės dauginimas vegetatyviniu būdu

Iš užsienio sodininkai mėgėjai atsisiunčia ne tik retų augalų sėklų, bet ir retesnių bulvių. Pasaulyje jų yra įvairių – ne tik baltų, geltonų ar rausvų, bet ir juodų ar violetinių, įvairaus dydžio, spalvų ir skonių.

Sulaukiau klausimų, kaip padalinti violetinę bulvę, kai ji lygi ir akučių beveik nesimato, kad rudenį būtų galima iškasti kuo daugiau sėklos kitiems metams.

Bulvių derliaus didinimasBulvės gumbą galima sudaiginti ir padauginti auginiais

•  Apie 2 savaites laikoma šviesiai ir šiltai (kambaryje), kad iš akučių pasirodytų mažyčių daigelių užuomagos.

•  Paskui sodinama į kibirą ar didelį vazoną su derlinga žeme.

•  Kai iš žemės išlenda ūgliai ir paauga 5-8 cm, gumbą galima atsargiai išimti (su visu žemės gumulu) ir aštriu peiliu supjaustyti į dalis, kad kiekviena turėtų kąsnelį gumbo su šaknimis ir auginiu (ūgliu).

•  Padalinta bulvė iš karto sodinama į lysvę (jeigu jau laikas) arba į gilius vazonus (kibirus) ir uždengiama agroplėvele.

Sėkmės eksperimentuojant!

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama