Kenkėjai Patarimai

Invazinių šliužų naikinimas

Invazinių šliužų naikinimas

Šliužus, kurie neturi namelio, įveikia superfosfato granulės arba šviežiai gesintos kalkės (barstoma ant šliužų 2 kartus kas 10-15 min., nes pirmą kartą jie išskiria daug putų ir taip apsisaugo). Nuo sraigių patariama augalus storai mulčiuoti spygliais arba spygliuočių pjuvenomis. Pabandykite paberti geležies sulfato granulių ir smėlio (šliužai ir sraigės nepakenčia vario ir geležies sulfato) mišinio.

Jeigu tikite astrologija, jau dabar pradėkite rinkti kiaušinių lukštus. Susmulkinti juos reikia per delčią (tuomet briaunos bus aštrios), o išbarstyti per jauną mėnulį Skorpiono ženkle. Kitą pavasarį turėsite pakankamai žaliavos.

Anot močiučių, sraigės per aštrius smulkintus lukštus nešliaužia – taip apsaugosite bent jau svarbiausius augalus.

Kovoje prieš invazinius šliužus Jūs turite keletą sąjungininkų, gamtos draugų, kurie noriai pagelbės sprendžiant šią opią bėdą. Natūralūs šliužų bei sraigių priešai – varlės, rūpužės ir ežiai. Jeigu pasiskirstysite darbais (jus renkate stambias suaugusias sraiges, jie – jaunikles), įveiksite šliužus ir be horoskopų.

Kabant apie efektyvias chemines priemones, invazinių šliužų naikinimas labai sėkmingas naudojant moliuskocidus “Neudorff Ferramol”.

Invazinis šliužas
Priemonė nuo invazinių šliužų "Neudorff Ferramol"

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama