Augalai

Driežažolė

Rasotoji driežažolė

Rasotoji driežažolė (Sauromatum guttatum), aroninių (Araceae) šeimos augalas – plunksniškas lapas ant ilgo lapkočio. Apačioje lapkočio – gumbas, kuris gali būti, pradedant žirnio dydžiu ir baigiant keliom dešimtim kilogramų.

Tokių svorių augindami namie neišauginsim, tačiau žiedais pasidžiaugti galėsime. Nors tas džiaugsmas gana smirdantis. Toks kvapas laikosi kelias dienas, vėliau pranyksta. Norint, kad nesijaustų to kvapo – reikia iš žiedo vidurio išimti širdelę. Būtent joje tas kvapas.

Sukamaisiais judesiais pasukus – išsiima. Tad, toliau žydi, bet blogo kvapo jau nėra. Būtent dėl to kvapo ji praminta lavongėle. Tačiau, jei ne tas kvapas gėlė nebūtų tokia įdomi ir daugelio norima auginti.

Driežažolė žydi neišauginusi lapų, žiemos pabaigoje. Jei išaugo lapkotis ir išsiskleidė vėduoklė lapų – šiais metais žiedų nebus.

Driežažolės žiedas
Gėlė driežažolė

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama