Augalai

Ricinžolė

Ricinžolė

Ricinžolė (Ricinus communis) – karpažolinių (Euphorbiaceae) šeimos augalas, kilęs iš Šiaurės ir Rytų Afrikos rajonų.

Tai daugiametis augalas, dar vadinamas ricinmedžiu, pasižymi dekoratyvia, spalvota lapija, šis augalas mūsų kraštuose auginamas kaip vienmetis. Natūralioje gamtoje augalas užauga iki 10 m aukščio. Pas mus auginamas spėja pasiekti 2 – 2.5 m ir auginamas dėl dekoratyvumo. Sutinkama žalialapių ir bordo lapais.

Žiedai neįspūdingi, tad vėliau juos pakeičia rutulio formos ir paryškintos augalo spalvos vaisius su spygliukais, kuriuose bręsta sėklos. Jos nemažos, margos.

Dygsta lėtai, todėl norint sulaukti sėklų reikia sodinti anksčiau į dėžutes, o vėliau persodinti daigus į lauką. Galima po visų šalnų tiesiai į lauką, tačiau augimas užsitęsia. Ir jei tų metų vasara šalta – nespės užaugt, pražyst ir subrandint sėklų.

Ricinmedžiai jautrūs šviesai, šilumai. Jei augs tamsoje – stiebai plonės, praras spalvą, lengvai luš. Augalo sėklos nuodingos, tad prieš auginant reikia apgalvoti kur pasodinti, kad jo neliestų vaikai. Sėklos panašios į pupeles – margos, gali vaikus masinti paragauti.

Ricinžolė ricinus communis
Ricinmedis
Ricinžolės auginimas
Ricinmedžio vaisius

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama