Augalai

Paprastasis agurkas

paprastasis agurkas

Agurkas arba Paprastasis agurkas yra agurkinių (Cucurbitaceae) šeimos augalų rūšis. Šeima dar vadinama moliūginiais arba melioniniais – pagal kitus, gerai žinomus ir mūsų šalyje populiarius šios šeimos augalus. Agurkai paprastai valgomi žali, tačiau gali būti naudojami ruošiant kitus patiekalus. Jis auginamas daugelyje skirtingų šalių ir kultivuojamas jau tūkstančius metų.

agurkų auginimas vazoneAgurkus paprasta auginti vertikaliose lysvėse, dauguma veislių nesunkiai pasiekia 1.5-2m aukštį. Kad agurkai augtų sveiki ir vystytųsi sparčiau, jiems reikia maždaug 12 valandų saulės šviesos per parą.

Agurkai yra labai populiari daržovė vakarų pasaulyje. Jis naudojamas kaip salotų sudedamoji dalis, taip pat iš jo galima pasigaminti įvairių gaivinančių gėrimų (daržovių kokteilių).

Geriausia agurkus valgyti neluptus, nes agurko odelė lengvai virškinama. Dėl didelio vandens kiekio moterys dažnai naudoja agurko griežinėliais akių paburkimo ir tamsių ratilų mažinimui.

agurkų daigai
agurkų auginimas lauke

Agurkai auginami daugelyje šalių, įskaitant Afganistaną, Albaniją, Azerbaidžaną, Bangladešą, Baltarusiją, Bosniją ir Hercegoviną, Braziliją, Bulgariją, Kamerūną, Kiniją (Liaudies Respublika), Kroatiją (Hrvatska), Kiprą (Kibris), Gruziją (Sakartvelo), Indiją (Bharat Ganarajya) Iraną Iraką, Airiją, Izraelį, Italiją, Jamaiką, Japonija, Jordanija, Kazachstaną, Keniją, Korėjč, Kosovą, Kuveitą, Kirgiziją, Latviją, Libaną, Lietuvą, Lenkiją, Makedoniją, Mauricijų, Meksiką, Moldovą, Mongoliją, Juodkalniją, Nepalą, Nigeriją, Pakistaną, Panamą, Paragvajų, Peru, Filipinus, Portugaliją, Rumuniją Rusiją, Saudo Arabiją, Serbiją, Slovakiją ir kitas šalis.

Maisto prekių parduotuvėse agurkų galima rasti ištisus metus, tačiau dažniausiai jų galima įsigyti nuo kovo iki spalio mėnesio (koncentruojantis ties vasaros mėnesiais), kai jie švieži iš ūkio. Agurkų odelė, priklausomai nuo veislės, būna žalia (kartais turi dryžuotą tekstūrą), taip pat esa agurkų, kurių odelė balsvai žalia ar net geltona o minkštimas – tamsesnio ar šviesesnio žalios spalvos atspalvio.

mezgasi agurkas
agurkų lysvė
naminiai agurkai
užsimezgė agurkas
agurkai šiltnamyje
agurkų derlius (Paprastasis agurkas)

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama