Augalai

Skėtinis bėžis

Skėtinis bėžis

Skėtinis bėžis (Butomus umbellatus) – vienas gražiausių laukinių Europos vandens augalų, tinka tvenkinių pakrantėms apželdinti. Jis auga 0.1-1 m gylyje stovinčių arba lėtai tekančių vandens telkinių pakrantėse. Pasitaiko ir drėgnose pievose. Gerose sąlygose greitai plečiasi ir suauga į sąžalynus.

Žiedkočiai belapiai, didelį skėčio formos žiedyną sudaro rausvi 2.5 cm skersmens žiedeliai. Viename žiedyne gali būti net 20 žiedų, bet žydi jie ne kartu. Vienu metu skleidžiasi pumpurai, žydi ir vysta žiedai. Žydi birželio – rugpjūčio mėn. Sėklų dėžutėse daug oro ertmių, todėl jos neskęsta, bet čiuožia vandens paviršiumi.

Skėtinis bėžis persodinamas pavasarį, 8-10 cm gyliu. Gali augti drėgnoje, neperdžiūvančioje tvenkinio pakrantėje. Kas 2-3 metai augalą rekomenduojama padalinti ir persodinti, nes ima prasčiau žydėti. Dauginti nesunku – bėžio šakniastiebis užaugina daug šoninių, lengvai atskylančių pumpurų. Sėklos taip pat puikiai dygsta.

Vandens augalas - Skėtinis bėžis
Žydintis vandens augalas 'Bėžis'
Skėtinis bėžis (žiedai)
Žydintis skėtinis bėžis

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama