Augalai

Raguotasis melionas Kiwano

Kiwano melionai

Raguotasis melionas (Cucumis metuliferus) – Kiwano arba Afrikietiškas raguotasis melionas, priklausantis moliūginių (Cucurbitaceae) šeimai. Jei neturėtų “ragų”, manytume, kad tai pernokę agurkai. Tie ragiukai ir daro augalą dekoratyviu ir egzotišku.

Raguotieji melionai pradėti auginti Centrinėj ir Pietų Afrikoj, vėliau išplito į Izraelį, Naująją Zelandiją, Ameriką, Japoniją. Ir tik dėl tos pačios priežasties – vaisių dekoratyvumo.

Šiuo metu jų galima sutikti ir mūsų krašte, pas egzotikos mėgėjus augintojus. Tikriausiai vaizdas sužavėtų kiekvieną, todėl pamačius kyla noras gaut sėklų ir pabandyt išaugint mūsų sąlygomis.

Pabandyt augint tikrai verta, o ypač kai pamatai kaip atrodo vaisiai.būtų agurkas, tik apaugęs storais į galą smailėjančiais spygliais.

Raguotieji melionai kiwano
Raguotasis kiwano melionas
Kiwano meliono vaisius
Raguotasis melionas
Raguotas kiwano meliono vaisius
Melionas kiwano
Kiwano
Kiwano melionas
Kiwano raguotasis melionas

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama