Patarimai

Kalafiorų sodinimas

Kalafiorų sodinimas

Apie šias daržoves svarbu žinoti tai, kad kalafiorai (Brassica oleracea var. botrytis) gerokai lepesni už gūžinius kopūstus ir auga lėčiau. Tad norint pasiekti norimą rezultatą teks prisitaikyti prie šių inoringų kopūstų giminaičių poreikių.

Kalafiorų daigaiIš patirties galiu pasakyti tiek, jog paprastai jie niekuomet nesėjami tiesiai į lysvę. Vietoje to, kalafijorų daigai užauginami ant palangės arba šildomame šiltnamyje dar prieš ateinant pavasariui. Todėl labai ankstyvam kalafiorų derliui sėkliukės namuose daiginamos bei sėjamos iki vasario mėnesio pabaigos, o į lysvę persodinami jau ūgtelėję daigai, paprastai tai darau balandžio mėnesį.

Laikantis šio grafiko kalafiorų derlius imamas vasaros pradžioje – birželio pabaigoje arba liepą (priklausoai nuo to, kokie pasitaiko orai ir auginimo sąlygos). Be to, svarbos turi ir pasirinkta sėklų rūšis.

Pastebėjau, jog kai kurių veislių ir hibridų kalafiorai labai jautriai reaguoja į karščius ir sausrą, todėl geriausiai auga pavasarį ir rudenį, kai dienos šiltos, bet ne karštos ir jiems užtenka drėgmės.

Pirkdami sėklas būtinai perskaitykite išsamią informaciją pateikiamą ant pakuotės, atkreipkite dėmesį į veislę ir auginimo ypatumus. Kai kurie žiediniai kopūstai skirti auginti tik pavasarį, kiti – tik rudenį, o treti gerai auga visą vasarą. Todėl neskubėkite pirkti pirmą pasitaikiusią pakuotę, o šiek tiek ilgiau pasižvalgykite sėklų parduotuvėje, galbūt taip atrasite sau tinkamiausią variantą ir užauginsite gausiausią derlių!

Žiedinių kopūstų sodinimas
Kalafiorų auginimas

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama