Receptai

Obuolių acto gamyba iš sulčių

Obuolių acto gamyba iš sulčių

Gausus obuolių derlius rudenį ir džiaugsmas ir vargas – tenka galvoti kaip juos išsaugoti žiemai ir kokių dar receptų išbandyti. Jau dalinausi savo obuolių rauginimo patirtimi, o dalį gražių ir sveikų obuoliukų visuomet pasidedu žiemai į rūsį, tačiau iš naminių obuolių galima ne tik kepti skanius pyragus, juos džiovinti ar spausti sultis. Turint porą kilogramų atliekamų obuolių galima paeksperimentuoti ir namuose pasigaminti visai puikaus, naminio obuolių acto.

Naminis actas iš obuolių
Obuolių sidro actas

Šis universalus vaistas yra itin naudingas bei jo gamyba yra gana paprasta. Tad būtinai pabandykite jo gydomasias galias. Actas medicinoje pradėtas vartoti dar prieš du tūkstantmečius. Keliuose šaltiniuose yra teigiama, kad Hipokratas savo pacientus gydė actu dar 500 m. pr. Kr. Nuo Biblijos laikų actas yra žinomas, kaip puiki priemonė žaizdoms gydyti.

Obuolių actas yra natūralus antibiotikas ir antiseptikas, be to, jis turi svarbių vitaminų, mineralų ir žmogaus organizmui itin reikalingų rūgščių.

Obuolių acto gamybaDažnai obuolių actas vartojamas artritui palengvinti, kraujospūdžiui sureguliuot bei virškinimui pagerinti. Acto patariama įlašinti į vonią sergant egzema, actas yra gana neblogas plaukų minkštiklis.

Kelios kartos prieš mus obuolių actą gamino vaisių slėgtuvu išspaudžiant obuolių sultis.

Šiais laikais obuolių acto gamybai pasitelkiamos elektrinės sulčiaspaudės. Sultys paliekamos rūgti, kol paviršiuje susiformuoja lipnių putų.

Įbėrus mielių procesas pagreitėja.

Obuolių acto gamyba namų salygomis (1 litras)

Nuplaukite 2kg obuolių, supjaustykite juos į keturias dalis ir išpjaukite sėklalizdžius. Viską sudėkite į sulčiaspaudę ir išspauskite sultis.

Supilkite sultis kartu su mažais žievelių gabalėliais į stiklainį. Įdėkite alaus mielių ir sandariai uždarykite stiklaini dangteliu. Jeigu norite, galite viršų uždengti medžiagos skiaute.

Laikykite mišinį keturias savaites, nugraibykite putas ir retkarčiais pakratykite stiklainį. Kai actas taps rūgštus, perkoškite jį pro smulkų sietelį, supilstykite į sterilius butelius ir užkimškite juos kamščiais ar užsukite dangtelius.

Obuolių sulčių spaudimas (acto gamybai)
Obuolių acto gaminimas namuose
Obuolių acto gamyba namuose

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama