Receptai

Šaltalankių šaldymas

šaldyti šaltalankiai

Geriau užšaldyti šviežiai nuskintus šaltalankius, tai padeda išlaikyti naudingas savybes ir užtikrina, kad uogos nesugestų per žiemą. Svarbu, kad nuo skynimo nebūtų praėję daug laiko, todėl verčiau uogas skinti patiems – tai padės užtikrinti galutinio rezultato kokybę.

šaltalankio krūmasŠaltalankių uogų derlius nuimamas rudenį, rugsėjo pabaigoje. Kad uogos išliktų šviežios ir nepažeistos, jas galite nupjauti su visa šakele. Pačias uogas atskirti nuo kotelių gana sudėtinga, todėl dažniausiai tai darau kruopščiai karpydamas nedidelėmis žirklėmis.

Šaldymas yra puikus būdas konservuoti šaltalankius žiemai. Uogose išliks visos per vasarą sukauptos maistingosios medžiagos, laiku užšaldytos jos bus šviežios ir skanios.

Vėliau šaldytas uogas paprasta panaudoti bet kuriam receptui, kadangi nėra jokių priedų, o sveikas uogas galima perdirbti bet kuriuo metu (trinti, virti ir tt). Kita puiki alternatyva – šaltalankiai su medumi žiemai.

šaltalankių rinkimasSu uogų šaldymu teko eksperimentuoti ne vienerius metus, todėl dabar žinau kuris metodas veikia geriausiai. Jeigu seksite šiuos nurodymos ir viską atliksite taip kaip surašiau, gausite visai neblogą rezultatą net jeigu tai darote pirmą kartą.

 

Sėkmingas šaltalankių uogų šaldymo procesas susideda iš keleto etapų. Paprastai aš darau pirminį ir antrinį šaldymą. Kam to reikia ir kodėl šaldome būtent taip papasakosiu proceso eigoje.

Pirmas žingsnis yra teisingai atskirti uogas nuo šakelių. Gausiai uogomis aplipusios šaltalankio šakos džiugina akį, tačiau tankiai susispietusias uogas tampa sunkiau nuskiti jų nepažeidžiant. Krūmai nuo kurių renku uogas auga mano sklype todėl uogas renku karpydamas šakeles. Šie krūmai linkę plisti atžalomis, todėl krūmynams mano kasmet surenkamas kiekis didelės reikšmės nesudaro.

Uogas nuo šakos atskiriu nedidelėmis žirklėmis (nukerpant kerpant kotelį kuo arčiau uogos). Tai padeda išsaugoti šaltalankių uogas sveikas ir nepažeistas kadangi pirštais skinant uogą ji neatsiskiria nuo kotelio, o plyšta ir lieka pažeista.

Surinkę uogas gerai jas apžiūrėkite – atrinkite pažeistas ir palikite tik sveikas, nesutrūkinėjusias ir neplyšusias. Jei to nepadarysite, visos uogos gali prarūgti ir sugesti.

Šaldymui atrinktas uogas reikia kruopščiai nuplauti. Tai galima daryti supilant visas uogas į indą su vandeniu. Nuplovę nuskalaukite uogas dar kartą ir paskleiskite didesniame plote. Čia gali pasitarnauti patiestas audeklas ar rankšluostis, kadangi uogos turi būti sausos (tam prireiks šiek tiek laiko).

Pirmasis šaldymo etapas: Šaltalankius paskleiskite vienu sluoksniu ant lėkštės ir dėkite į šaldiklį. Palikite juos užšalimui maždaug 2 valandoms. Toks šaldymo būdas leidžia uogoms nesideformuoti ir nesulipti.

Antrasis šaldymo etapas: išimkite uogas, perkelkite jas į pasiruošta didesnį indą ar maišelį ir dėkite į šaldiklį ilgesniam laikymui. Kad uogos ilgiau išsilaikytų, geriausia jas užšaldyti plastikiniame, šaldymui skirtame inde, o ne maišeliuose.

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Vienas komentaras

Komentuoti

Reklama

Reklama