Augalai

Echinopsis (kaktusas)

Echinopsis (kaktusas)

Sausų miškų kaktusams priskiriami nakteniai (Selenicereus), kurie žydi naktį, aporokaktusai (Aporocactus) ir vienos rūšies echinopsis (Echinopsis chamaecereus), kuris anksčiau buvo vadinamas Chamaecereus silvestrii.

Šių kaktusų stiebai ploni (ne daugiau kaip 1.5 cm skersmens), su aštriais rudais dygliukais.

Meksikos kalnų miškuose lyja nedaug, bet ir ten auga epifitiniai kaktusai. Kitaip negu drėgnų miškų kaktusai, jie turi daug dygliukų ir iškiliai briaunotus, bet svyrančius stiebus. Kaktusas echinopsis žydi pavasarį ir vasarą vamzdiškais rožiniais ir raudonais violetinio atspalvio žiedais.

Kad gausiai žydėtų, žiemą šie kaktusai laikomi vėsiai (apie 8-10°C) ir sausai. Laistoma ne daugiau kaip du kartus per mėnesį. Vasarą reikia išnešti į gryną orą (pusiau pavėsį) ir gausiai laistyti. Nejudinkite ir neperstatinėkite augalų, kurie ruošiasi žydėti. Vazonai turi būti nedideli ir plokšti, nes šaknų nedaug.

Kaktusas (peanut cactus)
Kaktusas 'Echinopsis chamaecereus'

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama