Augalai

Moliūgas

Moliūgai

Moliūgas (Cucurbita) – moliūginių (Cucurbitaceae) šeimos originalus, vienmetis egzotinis augalas, kilęs iš Indijos ir Afrikos kraštų.

Tai liana apvalintais, minkštais su pūkeliu lapais, stipriais storais stiebais – visa tai, kad galėtų išlaikyti didelius, įvairių formų vaisius.

Tai ilgo vegetatyvinio periodo šilumamėgis augalas.

Kokių tik formų besama pasaulyje. Mūsų šalyje taip pat daugybė spalvų, formų, dydžių galima rasti, galima pamatyti kaimynų daržuose. Vieni auginami dėl grožio, kiti dėl maisto, dėl įdomumo. Kai kuriuos įmanoma suderinti: ir maistui, ir grožiui. Skonis daugumos jų – panašus.

Labiausiai mus žavi nematytos formos. O jų – labai daug.

Moliūgų auginimas
Naminiai moliūgai
Moliūgų įvairovė
Rudeniniai moliūgai
Moliūgų rūšys
Nuimtas moliūgų derlius
Moliūgai darže
Moliūgų derlius

Spageti moliūgas (Cucurbita pepo L. var.pepo) auginamas dėl maistingų vaisių, kurių išorė niekuo nesiskiria nuo kitų moliūgų. Savo vidumi primena spageti makaronus. Visa tai galima pamatyti vaisius apvirus. Žali vaisiai pakankamai kieta odele, mėsa taip pat sunkokai įpjaunama.

Jauni vaisiai vertingas produktas, turintis vitaminų, mikro ir makro elementų, išvarantis šlakus iš organizmo. Naudojama į kompotus, marinuojami moliūgai su česnakais, su paprikomis, su agurkais, su patisonais, verdamos sriubos, dedama į košes – tai puikus dietinis patiekalas. Išskobus sėklas, galima pridėjus faršo pasidaryti šventinius pietus – orkaitėje kepti “laivelį”.

Vaisiai labai maistingi, nėra kaloringi, todėl puikiai tinka dietiniams patiekalams. Mažus vaisius galima užšaldyti žiemai, galima marinuoti.

Spagetinis moliūgas
Spageti moliūgas

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama