Augalai

Tramažolė

Augalas tramažolė

Šliaužiančioji tramažolė (Glechoma hederacea L.) – daugiametis mūsų vietinės floros augalas, kuris auga savaime auga laukuose, pievose ir miškuose.

Tramažolė botanikojeNeretai pasitaiko ir miestuose — mūsų daržuose, soduose, parkuose, prie takų, panamėse, šiukšlynuose.

Šliaužiančioji tramažolė priklauso notrelinių (Lamiaceae) šeimai. Tai žemas augalas su šliaužiančiais stiebais. Žydi nuo balandžio iki birželio mėn. Žiedai vamzdelio formos, ryškiai mėlyni. Peržydėjęs augalas išleidžia daug palaipų, iš kurių kitais metais užauga nauji augalai.

Tramažolės lapai nedideli, apskriti su širdišku pamatu ir gražiai karbuotais kraštais.

Kaip ir dauguma notrelinių šeimos augalų, tramažolė yra vaistinis augalas. Vokietijos ir Lietuvos vaistinių augalų specialistai šį augalą vadina ne tik vaistiniu, bet ir prieskoniniu.

Kitur įspėjama, kad tramažolės nuodingos, todėl kaip su visais vaistiniais augalas verčiau elgtis atsargiai. Nors šio straipsnio autorius pats kasmet pavasarį po žiupsnelį tramažolių deda į salotas su kitais ankstyvais žalumynais.

Tramažolė vaistažolė (Vaistinis augalas)
Augalas tramažolė
Šliaužianti tramažolė
Šliaužiančioji tramažolė (Vaistinė žolelė)

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama