Receptai

Beržo grybas su degtine

beržo grybas su degtine

Šiandien noriu papasakoti apie vieną labai gerą receptą kuriam puikiai tinka juodasis beržo grybas (dar žinomas kaip “Čaga” ar “Chaga”). Apie šiuos grybus ir jų naudą rašyta jau tikrai pakankamai, tačiau žmonės vis dar klausia kaip geriausiai išgauti bei išsaugoti įvairių žolių, vaisių ir kitų gamtos dovanų gerąsias savybes.

beržo grybo tinktūraVienas iš plačiau naudojamų metodų senovėje buvo tinktūrų ir kitų spiritinių ištraukų gamyba.

Kaip jau tikriausiai supratote, beržo grybas irgi kuo puikiausiai tinka užpilui su degtine gaminti.

Tinktūra yra alkoholinis augalo, žolės ar grybo darinys. Tinktūros veiksmingai išgauna vaistinius junginius ir ilgai juos išlaiko.

Tinktūros naudingos tuo, kad jas lengva naudoti, jos greitai pasisavinamos ir lengvai dedamos į gėrimus, receptus ir pan.

 

beržo grybų derlius
beržo grybų rinkimas

Šiuo atveju gaminu čaga tinktūrą (Tai iš esmės yra beržo grybas su degtine).

Sudedamosios dalys: 1: Chaga ir degtinė.
1. Pripildykite stiklinį indelį beržo grybo milteliais*, tinka bet kokio dydžio stiklainis, priklausomai nuo to, kiek norite pagaminti.
2. Sudėję beržo grybą, stiklainį iki viršaus pripildykite degtine.
3. Uždėkite dangtelį ir palikite 3 savaites. Kantrybė, mano drauge.
4. Stiklainio turinį supilkite į nedidelį puodą. Įpilkite 2 kartus daugiau vandens nei beržo grybo ir degtinės mišinio (santykiu 2:1). Virkite ant silpnesnės ugnies 30 minučių.
5. Perkoškite chagą iš skysčio. Pakartokite 4 veiksmą. Įpilkite vandens ir virkite dar 30 minučių (taip, vėl 2:1).
6. Atvėsinkite ir laikykite stikliniame arba keraminiame indelyje.

Štai ir viskas! Tinktūra paruošta. 1 šaukštelis šio gaminio yra pakankamas kiekis, kad naudoti pilant į gėrimą (kavą, arbatą arba išgerti tiesiog taip).

*Milteliai gaunami susmulkinus beržo grybo masę. Tam puikiai tinka įprastinė kavamalė.

beržo grybo užpilo gamyba
beržo grybo užpilo gamyba
beržo grybo užpilo gamyba
beržo juodgrybis su degtine

Primenu: kad ir ką perskaitysite internete apie beržo juodgrybio naudą, jo stebuklingas savybes ir gydantį poveikį, nepamirškite, kad tai tik entuziastų reiškiamos mintys. Moksliniai tyrimai su šiuo grybu vis dar atliekami, o galutinė nauda nėra įrodyta. Todėl atsargiai vertinkite deklaruojamus privalumus.

Be to, nėra žinomas ilgalaikio vartojimo poveikis ir galimos pasėkmės. Saugumo prasme trūksta daugiau duomenų, todėl kiekvienas bandymas pagerinti savo sveikatą turi būti suderintas su sveikatos priežiūros specialistais (šeimos gydytojais ir kitais licencijuotais medicinos praktikos atstovais).

Kam gali būti naudingas beržo grybas?

Paskutiniu metu šiuo grybu, jo arbata ir kitais gaminamais preparatais (tokiais kaip šis beržo grybo su degtine užpilas) itin domisi natūralios sveikatos entuziastai.

Tradicinės medicinos “gydytojai” negaili gerų žodžių šio grybo apibūdinimuose. Augant susidomėjimui vaistažolėmis ir natūraliomis priemonėmis, daugelis žmonių ieško beržo grybo dėl jo antioksidacinių savybių, kurios, kaip manoma, gerina imuninę sistemą ir bendrą savijautą.

Apie autorių

Justinas Pakalnis

Justinas Pakalnis

Negaliu tiksliai pasakyti, kada mane pažįstantys žmonės ėmė vadinti žolininku. Dar vaikystėje senelis visuomet pasiimdavo drauge į laukus kur jis kantriai pasakojo man apie kiekvieną žolelę, o aš įdėmiai klausydavau. Vakarais rišdavome surinktas gėrybes į pundelius ir kabindavome šiaurinėje trobos pusėje esančioje verandoje.

Teksto komentarai

Komentuoti

Reklama

Reklama